Usługi wychowawczo-edukacyjne

Kobieta uśmiecha się do dzieckaSensoryczno-Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Leśna Akademia to odpowiedź na rosnące wymagania, które współczesny świat stawia przed rodzicami i ich dziećmi. Wykorzystywane przez nas metody nauczania pozwalają rozwinąć naturalną potrzebę zdobywania wiedzy poprzez spontaniczną aktywność. A to pod czujnym okiem świetnie przygotowanego zespołu nauczycielskiego. Bazujemy na metodzie Montessori, która za istotę wychowania uważa doprowadzanie dziecka do samodzielności, a także odpowiedzialności za własne czyny i miłości do świata.

Zajęcia w Sensoryczno-Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym Leśna Akademia

W ofercie edukacyjnej Leśnej Akademii u znajdziesz wiele interesujących zajęć. Są wśród nich:

- zajęcia rytmiczne - uczymy się grać na instrumentach, poznajemy muzykę dawną i współczesną, a przez jej pryzmat najdalsze zakątki świata,

- zajęcia plastyczne - wyzwalają ekspresję dziecka, pozwalają wyrazić emocje i uczucia, rozwijają zdolności manualne i kreatywność,

- zajęcia gimnastyczne - zabawy ruchowe, w trakcie których dzieci wykonują ćwiczenia oddechowe, równoważne, wzmacniają pracę mięśni oraz poprawiają aparat ruchowy,

- warsztaty małego chemika - cotygodniowe spotkania chemika z dziećmi. W trakcie zajęć dzieciaki zakładają fartuszki, gogle, rękawice i zamieniają się w naukowców,

- język angielski - w trakcie zajęć dzieci osłuchują się z językiem, biorą czynny udział w zabawach i grach dydaktycznych, poznają nowe zwroty, piosenki i rymowanki,

- zajęcia taneczne – odbywają się raz w tygodniu. Mają formę ćwiczeń kształtujących poczucie rytmu, uczą także wyrażania emocji. W trakcie zajęć redukowane są wady postawy.